• KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, 11 listopada 2015 r., godz. 16.00

    (Kościół Chrystusa Króla w Gdańsku, ul. Bł. Ks. F. Rogaczewskiego 55)

    Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce

    Joanna Sperska, Edyta Łuczkowska-Swat, Michał Grabczuk, Adam Okrój - soliści

    chór i orkiestra Cappella Gedanensis

     

    w programie m.in.: Polonez A-dur i Fantazja nt. opery "Krakowiacy i Górale" K. Lipińskiego, "Pożegnanie Ojczyzny" M.K. Ogińskiego i I Litania Ostrobramska S. Moniuszki

     

     

     

  • niedziela, 8 listopada 2015 r.

    musical LOVE STORY (polska prapramiera odbyła się w sierpniu 2015 r.)

    po raz kolejny będę miał przyjemność poprowadzić spektakl w wykonaniu znakomitych solistów (Katarzyna Tapek, Kaja Mianowana, Karol Drozd, Marcin Franc, Magdalena Witczak, Piotr Macalak), świetnych chórzystów i wspaniałego zespołu instrumentalnego towarzyszącego śpiewakom, zapraszam!

     

    http://www.nowyteatr.pl/spektakle/tytul=love-story,itemID=100/

  • 6 listopada 2015 r., godz. 18.30

    Filharmonia Koszalińska

     

    Adam Wodnicki – fortepian

    Rafał Kłoczko – dyrygent

     

    W programie:

    1. Smetana – uwertura do opery „Sprzedana Narzeczona”
    2. Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op. 21
    3. Czajkowski – II Symfonia c-moll „Małorosyjska” op. 17

     

    http://filharmoniakoszalinska.pl/koncert/627/koncert_symfoniczny.html

  • 25.10.2015, godz. 19.00

    Kościół pw. Św. Królowej Jadwigi w Gdańsku (Orunia Górna).

    Koncert PERŁY MUZYKI SAKRALNEJ w ramach Oruńskich Koncertów Kameralnych.

    • Ewelina Wojciechowska - sopran
    • Monika Fedyk-Klimaszewska - mezzosopran
    • Łukasz Wroński - tenor
    • Tomasz Rak - baryton
    • Piotr Lempa - bas

    w programie kompozycje W.A. Mozarta, C. Francka, R. Kłoczko, E. Morricone, A.L. Webbera, J.S. Bacha i in.

  • 29.09.2015, Sala Portu Gdynia, godz. 12.00

    W najbliższy wtorek o godz. 12.00 w sali koncertowej Portu Gdynia (ul. Rotterdamska) odbędzie się koncert w ramach festiwalu Gdynia Classica Nova. Hasło koncertu to "W magicznym świecie opery i operetki", a jak sama nazwa wskazuje, w programie znajdą się arie, duety i chóru z dzieł W.A. Mozarta, G. Verdiego, G. Pucciniego, J. Offenbacha i wielu innych. Solistami będą m.in. Joanna Sperska, Klaudia Trzasko, Edyta Łuczkowska-Swat, Anna Asmus, Sylwia Falecka, Adam Okrój, Piotr Macalak i in., a towarzyszyć im będzie chór i orkiestra Cappella Gedanensis pod moją batutą, zapraszam!

    http://rozrywka.trojmiasto.pl/Koncert-edukacyjny-dla-dzieci-Magiczny-swiat-opery-i-operetki-imp410377.html

  • tegoroczna edycja "Wakacji Muzycznych Z PASJĄ" okazała się niebywałym sukcesem, co zaowocowało tym, że 22 września w 2015 r. o godz. 16.30 w sali koncertowej ZSM w Toruniu powtórzony zostanie koncert zespołów i orkiestry wieńczący warsztaty muzyczne. Wcześniej program składający się z dzieł P. Czajkowskiego, C. Saint-Saensa, A.L. Webbera, J. Ivanovici i in. wykonywany był w Bachotku, Górznie i Brodnicy. 

     

    ww.ptm.info.pl

  • I mamy kolejną recenzję, aż miło przeczytać, że "Do Rafała Kłoczki przy pulpicie dyrygenta nie mam uwag krytycznych", a dalej "orkiestra pod jego batutą grała bardzo solidnie, czystym dźwiękiem, bez żadnych wpadek intonacyjnych i nie mając żadnych problemów z przechodzeniem od masywnego, żałosnego tutti do lekkich pieśni miłosnych czy od tragicznych kulminacji do radosnych operetkowych ansambli – a partytura Różyckiego zastawia niemało takich pułapek"

    Zapraszam do lektury!

    http://teatrdlawas.pl/recenzje/4388-z-grantem-lub-na-tarczy

  • Zapraszam do lektury kolejnej recenzji spektaklu, którego premiera odbyła się 12 września 2015 r. w Operze Bałtyckiej

    http://www.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/28763-eros-i-psyche-powiew-mlodosci-i-swiezosci-w-operze-baltyckiej-recenzja.html

     

     

  • (...) Muzyka Ludomira Różyckiego jest bardzo bogata i urozmaicona, pełna niespodziewanych zwrotów od piano do forte i instrumentalnych dodatków, przywodzących na myśl pojedyncze maźnięcia pędzla po płótnie, brzmieniowo w każdym obrazie inna, z licznymi nawiązaniami do twórczości Pucciniego czy Wagnera. Wszystkie te niuanse pieczołowicie oddaje prowadzona pewną ręką przez Rafała Kłoczko Orkiestra Opery Bałtyckiej - najmocniejszy element spektaklu... (...)

    Zapraszam do lektury pierwszej recenzji po premierze "Erosa i Psyche" L. Różyckiego

    http://kultura.trojmiasto.pl/Idee-a-rzeczywistosc-czyli-Eros-i-Psyche-w-Operze-Baltyckiej-n94235.html

  • 12, 13, 15 i 16 września 2015 r., Opera Bałtycka w Gdańsku

    Pięcioaktowy EROS I PSYCHE Ludomira Różyckiego  (do libretta Jerzego Żuławskiego) otworzy sezon artystyczny 2015/2016 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Chór, balet i orkiestra Opery Bałtyckiej pod moją batutą towarzyszyć będzie znakomitym śpiewakom: Barbarze Zamek i Magdalenie Stefaniak (Psyche), Przemysławowi Baińskiemu (Eros), Marcinowi Milochowi (Blaks), a także Magdalenie Chmieleckiej, Ewelinie Rakocy, Katarzynie Okońskiej, Sławomirowi Kowalewskiemu, Januszowi Żakowi, Rafałowi Samborowi, Bartoszowi Żołubakowi, Krzysztofowi Brzozowskiemu, Wojciechowi Winnickiemu, Wojciechowi Dowgiałło i Pawłowi Klemensowi.

    • Rafał Kłoczko - kierownictwo muzyczne
    • Natalia Kozłowska - reżyseria
    • Olga Warabida - multimedia
    • Sayaka Haruna-Kondracka, Bartosz Kondracki - choreografia
    • Maksym Kohyt, Monika Ostrowska - kostiumy
    • Anna Michalak - Anna Michalak
    • Paulina Leda -
    ...
  • Zapraszam do zapoznania się z treścią rozmowy, jaką miałem przyjemność odbyć z p. Łukaszem Rudzińskim, a której efektem jest artykuł na portalu trojmiasto.pl

    http://kultura.trojmiasto.pl/Rafal-Kloczko-opery-wydawaly-mi-sie-nudne-i-sztuczne-n93494.html

  • 29,30 sierpnia 2015 r.

    Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

    Zapraszam serdecznie na premierowe spektakle musicalu LOVE STORY (muz. Howard Goodall), gdzie pełnię funkcję kierownika muzycznego i dyrygenta. Kolejne spektakle w kolejnych miesiącach.

    soliści: Katarzyna Tapek, Kaja Mianowana (Jenny), Marcin Franc, Karol Drozd (Oliver), Magdalena Witczak (matka Jenny), Piotr Macalak (ojciec Jenny)

    zespół instrumentalny: Paulina Leda (fortepian), Joanna Trojanowska (skrzypce I), Emilia Małecka (skrzypce II), Maksymilian Krzak (altówka), Alicja Różycka (wiolonczela), Agnieszka Olszewska (kontrabas), Paweł Urbański (gitary)

    • Zbigniew Kułagowski - reżyseria
    • Anna Bobrowska-Ekiert - scenografia
    • Rafał Kłoczko - kierownictwo muzyczne

    ...

  • 24 sierpnia 2015 r., godz. 17.00

    Centrum Kultury w Brodnicy

     

    Koncert finałowy "Wakacji Muzycznych Z PASJĄ" organizowanych przez Pomorskie Towarzystwo Muzyczne. Zaprezentowane zostaną efekty pracy pedagogów z uczestnikami warsztatów muzycznych (Anna Staśkiewicz, Katarzyna Budnik-Gałązka, Alicja Różycka, Magdalena Cynk, Dorota Nowak). Poprowadzę także koncert z dwoma orkiestrami stworzonymi z uczestników tegorocznej edycji warsztatów muzycznych. W programie znajdą się kompozycje C. Saint-Saensa, F. Lehara, P. Czajkowskiego, A.L. Webbera i wiele innych.

     

    serdecznie zapraszam!

     

    http://www.ptm.info.pl

  • Pomorskie Towarzystwo Muzyczne rozpoczyna trzecią edycję "Muzycznych Wakacji Z PASJĄ", które odbywają się w pięknym ośrodku w Bachotku w dniach 15-25 sierpnia 2015 r.

     

    Będę miał przyjemność prowadzić w tym czasie warsztaty orkiestrowe, a także prowadzić zespoły kameralna. Wraz ze mną zajęcia z kameralistyki i instrumentów solowych prowadzić będą: Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce), Katarzyna Budnik-Gałązka (altówka) i Alicja Różycka (wiolonczela). Dodatkowo odbywać się będą zajęcia z kompozycji (Magdalena Cynk) i zajęcia teatralne (Dorota Nowak).

     

    lhttp://www.ptm.info.pl

  • 15 czerwca 2015 r. (poniedziałek)

    godz. 17.00, Dwór Artusa w Gdańsku

     

    Uroczysta sesja wręczenia medali Rady Miasta Gdańska: św. Wojciecha i Księcia Mściwoja II

     

    chór i orkiestra Cappella Gedanensis

    Alina Kowalska-Pińczak, Rafał Kłoczko - dyrygenci

     

    http://gedanensis.pl/koncert/uroczysta-sesja-rady-miasta-gdanska-2

  • Centrum Kultury i Sztuki, Tczew ul. Wyszyńskiego 10
    19 czerwca 2015 r., godz. 19:00

    GALA OPEROWA

    • Klaudia Trzasko - sopran
    • Janusz Bazylewicz - tenor
    • Gdyńska Orkiestra Symfoniczna
    • Rafał Kłoczko - dyrygent

    W programie fragmenty oper: "Cyganeria" G. Pucciniego, "Traviata" i  "Rigoletto" G. Verdiego, "Aleko" S. Rachmaninowa, "Cosi fan tutte" i "Czarodziejski flet" W.A. Mozarta i inne.

    http://www.wydarzenio.pl/tczew/centrum-kultury-i-sztuki-w-tczewie/gala-operowa-w-wykonaniu-gdynskiej-orkiestry-symfonicznej?sak2g25nja

  • Zapraszam do lektury wywiadu przeprowadzonego ze mną przez Maję Baczyńską. Rozmawialiśmy o pracy dyrygenta, o operze, komponowaniu pieśni, konkursie dyrygenckim w Londynie, a przede wszystkim - o tym, jak być szczęśliwym.

    http://artpapier.com/index.php?page=artykul&wydanie=225&artykul=4986&kat=5

  • 28 maja 2015 r., godz. 20.00

    Kościół Św. Jerzego w Sopocie, ul. Kościuszki 1

    KONCERT MUZYKI POLSKIEJ

    • Klaudia Trzasko - sopran
    • Marcin Miloch - baryton
    • Jakub Musik - klarnet
    • Gdyńska Orkiestra Symfoniczna
    • Rafał Kłoczko - dyrygent

    Na koncercie

    ...
  • 31 maja 2015 r., godz. 16.30

    Sala Herbowa Nowego Ratusza w Gdańsku (ul. Wały Jagiellońskie 1)

    w programie:

    • G.F. Telemann: Koncert d-moll na dwa klarnety
    • Stamitz: Koncert B-dur na dwa klarnety
    • Lessel: Finale molto presto
    • Ponchielli: Il Convegno

     

    • Jakub Musik, Szymon Laskiewicz - klarnety
    • Orkiestra Cappella Gedanensis
    • Rafał Kłoczko - dyrygent

    http://gedanensis.pl/koncert/koncert-na-dwa-klarnety

  • 22 maja 2015 r., Filharmonia Koszalińska

    KONCERT SYMFONICZNY - Najlepsi Uczniowie Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Koszalinie

    Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej

    Rafał Kłoczko - dyrygent

     

    w programie:

    Michał Juszczak: Paul Hindemith Koncert altówkowy „Der Schwanendreher”
    Michał Kawecki: Edward Grieg Koncert fortepianowy a-moll op. 16, cz. I
    Michał Krupa: Ferenc Liszt I Koncert fortepianowy Es-dur
    Joanna Kulikowska: C. M. von Weber I Koncert klarnetowy f-moll op. 73, cz. III
    Emilia Maciak: C. M. von Weber II koncert klarnetowy Es-dur op. 74, cz. I
    Olga Nurkowska: Dymitr Szostakowicz I koncert skrzypcowy a-moll op. 77, cz. IV
    Roksana Szelestowska: Bela Bartok Koncert altówkowy, cz. I
    Duet wokalny: Sylwia Gajdemska i Paulina

    ...
  • Zapraszam do lektury krótkiej relacji z koncertu muzyki kompozytorów związanych z Toruniem, który odbył się 7 maja 2015 r. w Sali Mieszczańskiej Toruńskiego Ratusza w ramach Międzynarodowego Festiwalu PROBALTICA.

    http://gedanensis.pl/aktualnosci/budzenie-krzyzakow

  • Koncert muzyki kompozytorów, związanych z Toruniem
    Orkiestra Cappella Gedanensis,

    Magdalena Sławińska, flet solo

    Rafał Kłoczko - dyrygent

    w programie: Z. Moczyński - "Preludium - Perpetuum Mobile",
    B. Matuszczak - "Momenti Musicali na flet i orkiestrę smyczkową",
    P.Perkowski "Szkice Toruńskie", "W stronę Atmy",
    J.M. Wieczorek - "Strofy Kaszubskie"

    Suita "Pomerania" (kompozycja zbiorowa):
    T. Cywiński - "Zamek Krzyżacki",
    R. Kłoczko - "Kamienica pod Gwiazdą",
    J. Rochecki - "Fortefikacje toruńskie",
    E. Fabiańska-Jelińska - "Katedra Świętych Janów",
    M. Cynk - "Jarmark Katarzyński"

     

    Toruń, Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego, 7 maja 2015 r., godz. 19.00

     

    ...

  • 8 kwietnia 2015 roku po finałowym koncercie z orkiestrą London Classical Soloists, po wykonaniu II Symfonii D-dur Ludwiga van Beethovena, decyzją jury, Rafał Kłoczko został laureatem II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Londynie.

  • 9.04.2015, godz. 19.30

    St John’s Notting Hill, Lansdowne Crescent, London W11 2NN

    Mam ogromną przyjemność poprowadzić London Classical Soloists Orchestra na koncercie muzyki Ludwiga van Beethovena, gdzie poprowadzę jego II Symfonię D-dur. Zapraszam!

  • Młodzi Wirtuozi zagrają z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, czyli koncert najlepszych uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu

    • Andżelika  Gmińska /śpiew/
    • Sylwia Salamońska /śpiew/
    • Daria  Barszczyk /śpiew/
    • Aleksandra  Perfikowska /wiolonczela/
    • Klaudia  Marzec /wiolonczela/
    • Paulina  Burczyńska /skrzypce/
    • Natalia  Kujawska /flet/
    • Karol  Lisiński /saksofon/

     

    • Rafał KŁOCZKO /dyrygent/
    • Toruńska Orkiestra Symfoniczna 

    W programie m.in: J. Offenbach, G. Bizet, Fr. Schubert, G. Faure, J. Haydn, P. Sarasate, V. Blodek, A. Głazunow

    ...

  • 15 lutego 2015 r. (niedziela), godz. 18.00

    Kościół Zielonoświątkowy Zbór "Radość Życia" w Gdańsku (ul. Menonitów 2a)

    KONCERT KARNAWAŁOWY

    • Magdalena Lewandowska - mezzosopran
    • chór i orkiestra Cappella Gedanensis
    • Rafał Kłoczko - dyrygent

    a w programie m.in.: fragmenty "Makbeta", "Traviaty" i "Trubadura" G. Verdiego, "Giocondy" A. Ponchiellego, "Pericholi" J. Offenbacha, "Hrabny" S. Moniuszki, "Śpiącej Królewny" P. Czajkowskiego i wiele, wiele innych...

    WSTĘP WOLNY - serdecznie zapraszam w imieniu swoim i wszystkich wykonawców

    http://gedanensis.pl/koncert/zabojczy-smiech-nostalgia-koncert-karnawalowy

  • Mimo, że od spektakli "Gianni Schicchi" G. Pucciniego w Warszawskiej Operze Kameralnej minęły prawie dwa miesiące, wciąż słychać echa. Tym razem w pełnym podsumowaniu wszystkich spektakli, które tworzyły "Scenę Młodych". A przeczytać można wiele dobrego, jak choćby słowa zawarte w podsumowaniu recenzji autorstwa Małgorzaty Komorowskiej:

    "Gdański Gianni Schicchipodczas stołecznej prezentacji w WOK okazał się przedstawieniem doskonałym w każdej minucie przebiegu. Jego rejestracją powinna zainteresować się telewizja i pokazywać w TVP Kultura w dobrym czasie antenowym: jest krótkie, śmieszne i uniwersalne w treści, bo o ludzkiej chciwości. A ta trójka: Kłoczko, Kozłowska, Warabida mogłaby otrzymać we władanie jakiś polski teatr operowy, niemieckim wzorem z budynkiem, orkiestrą i niewielkim chórem. Obsady kompletowaliby doraźnie (dowiedli kompetencji w tym względzie). Nie wiem, czy poradziliby sobie organizacyjnie. Ale za parę wybornych przedstawień –

    ...
  • 20.12.2014, godz. 19.00

    Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

    Koncert wieńczący III Międzynarodowe Kursy Dyrygenckie z maestro Jackiem Kaspszykiem

    • Piotr Czajkowski - IV Symfonia f-moll
    • Johannes Brahms - I koncert fortepianowy d-moll

     

    • Dominika Peszko - fortepian
    • Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

    Będę miał przyjemność poprowadzić III część koncertu fortepianowego, serdecznie zapraszam.

    http://penderecki-center.pl/events/koncert-finalowy-iii-miedzynarodowych-kursow-dyrygenckich/

  • 11 grudnia 2014 r., godz. 19.00

    Aula B-4 Wydziału Zarządzania UG Sopot ul. Armii Krajowej 101

    WSTĘP WOLNY

     

    GALA OPEROWA - najpiękniejsze fragmenty oper, w tym m.in. "Libiamo" z Traviaty, chór cyganów z "Trubadura" czy chór wiedźm z "Makbeta" G. Verdiego, "Taniec godzin" i "Voce di donna" z "Giocondy" A. Ponchiellego, chóry z "Uprowadzenia z Seraju" i "Cosi fan tutte" W.A. Mozarta, fragmenty "Orfeusza i Eurydyki" Ch.W. Glucka i wiele, wiele innych...

     

    Magdalena Lewandowska - mezzosopran

    chór Wydziału Zarządzania UG (przygotowanie Beata Borowicz)

    Gdyńska Orkiestra Symfoniczna

    Rafał Kłoczko - dyrygent

     

    fotografia - Paweł Winiarski, www.fotolajt.pl

     

    http://rozrywka.trojmiasto.pl/Gala-operowa-imp399945.html

  • 6 grudnia 2014 r., o godz. 19.00

    w sali gdańskiej "Spójni" w ramach koncertu charytatywnego "Świąteczna Paczka" odbył się koncert, na którym Magdalena Lewandowska (mezzosopran), chór Wydziału Zarządzania "Non Serio" (przygotowanie: Beata Borowicz) i Gdyńska Orkiestra Symfoniczna pod moją batutą zaprezentowała najpiękniejsze fragmenty oper. Dziękujemy za liczne przybycie i ciepłe przyjęcie!

     

    http://gdynskaorkiestra.pl/gos/index.php/koncerty/zapowiedzi/38-06-12-2014-koncert-charytatywny-gala-operowa

  • spektakle opery "Gianni Schicchi" w Warszawskiej Operze Kameralnej bardzo się udały, o czym świadczyć mogą pozytywne recenzje. Dwie z nich są szczególnie interesujące, polecam lekturę:

     

    http://szwarcman.blog.polityka.pl/2014/11/20/puccini-a-la-fellini/

    http://teatrdlawas.pl/artykuly/445-szalenstwa-mlodosci

  • 20 i 21 listopada 2014 r. będzie okazja, by znów zobaczyć spektakl Gianni Schicchi Giacomo Pucciniego, którego premiera odbyła się w maju 2013 r. w Operze Bałtyckiej. Dwa spektakle odbędą się w ramach II edycji Sceny Młodych. W rolach głównych zobaczymy i usłyszymy Miłosza Gałaja (Gianni Schicchi), Magdalenę Chmielecką (Lauretta) czy Przemysława Baińskiego (Rinuccio). Grać będzie oczywiście orkiestra TUTTA FORZA, a organizatorem jest Fundacja TUTTI.

    • Kierownictwo muzyczne – Rafał Kłoczko
    • Reżyseria – Natalia Kozłowska
    • Scenografia cyfrowa – Olga Warabida
    • Przygotowanie solistów – Paulina Leda

    http://www.operakameralna.pl/index.php?20112014

  • W najbliższy czwartek, 17.07.2014, o godz. 18.00 w Dworku Sierakowskich w Sopocie (ul. Józefa Czyżewskiego 12) zaprezentowane będą po raz pierwszy pieśni na głos solowy z fortepianem mojego autorstwa, w tym m.in. Anturium (sł. Bartek Foster), Fijołki (sł. Adam Asnyk), Cicho i wolno (sł. Kazimierz Przerwa-Tetmajer).

    Wykonawcami będą znakomity baryton Krzysztof Bobrzecki oraz pianistka Anna Mikolon.

    wstęp wolny

    http://rozrywka.trojmiasto.pl/Sonety-do-Laury-Wojciecha-Kilara-imp394401.html

  • 1.2014
    Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, Toruńska Orkiestra Symfoniczna
    Przygotowanie orkiestry do koncertu karnawałowego
    Program: J. Strauss, W.A. Mozart, P. Czajkowski, P. Mascagni

    www.tos.art.pl

  • 2.2014
    Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, Toruńska Orkiestra Symfoniczna
    Asystowanie Mirosławowi Błaszczykowi przy przygotowaniu orkiestry do koncertu jubileuszowego
    Program: P. Czajkowski – V Symfonia e-moll, A. Dvorzak – Koncert wiolonczelowy h-moll

    www.tos.art.pl

  • 7.03.2014
    FILHARMONIA KOSZALIŃSKA
    Program: M. Glinka – Uwertura „Rusłan i Ludmiła”, A. Skriabin – Koncert fortepianowy fis-moll, N. Rimski-Korsakow – Suita „Szeherezada”
    Soliści: Rafał Łuszczewski - fortepian

    www.filharmoniakoszalinska.pl

  • 20-21.03.2014
    FILHARMONIA ŚWIĘTOKRZYSKA
    Program: G. Bizet – „Arlezjanka” Suita nr 2, B. Smetana – „Wełtawa” z cyklu „Moja ojczyzna”, A. Beniamin – „Fantazja romantyczna”
    Soliści:

    • Bartosz Bryła – skrzypce,
    • Michał Bryła – altówka

    www.filharmonia.kielce.com.pl

  • 29.03.2014
    Kościół NMP w Toruniu, KONCERT WIESŁAW LISECKI IN MEMORIAM
    Program: J.S. Bach – fragmenty Pasji wg św. Mateusza, M. Cynk – „Tryptyk Pasyjny”
    Wykonawcy:

    • Toruńska Orkiestra Symfoniczna,
    • Chór „Akolada”,
    • Mateusz Kołos – tenor,
    • Janusz Żak - bas

    www.magdalenacynk.pl

  • 10.03.2014
    Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu
    KONCERT W RAMACH FESTIWALU PROBALTICA
    Program: prawykonania utworów toruńskich kompozytorów (E. Fabiańska-Jelińska, R. Kłoczko, J. Rochecki, T. Cywiński, M. Ryczek, M. Cynk)
    Wykonawcy:

    • Orkiestra TUTTA FORZA,
    • Alicja Różycka – wiolonczela,
    • Magdalena Lewandowska – alt,
    • Wojciech Jeliński – puzon

    www.probaltica.art.pl

  • 18.05.2014
    Akademia Muzyczna w Gdańsku, KONCERT JUWENALIOWY
    Orkiestra i soliści Akademii Muzycznej w Gdańsku
    Program: C. Saint-Saens – „Karnawał Zwierząt”, H. Villa-Lobos – „Bachanias Brazileiras”, T. Cywiński – „Panneaux”

    www.amuz.gda.pl

  • 22,25.05.2014
    UNIWERSYTET GDAŃSKI, ŚWIĘTO UCZELNI
    Program: F. Schubert – Symfonia h-moll „Niedokończona”, D. Cimarosa – Koncert na dwa flety G-dur, S. Moniuszko – I i II Litania Ostrobramska, E Głowski – „Modlitwa”
    Wykonawcy:

    • Gdyńska Orkiestra Symfoniczna,
    • Chór „Non Serio”,
    • Magdalena Chmielecka – sopran,
    • Magdalena Lewandowska – alt,
    • Janusz Bazylewicz – tenor,
    • Janusz Żak – bas,
    • Barbara Marczuk-Górka – flet,
    • Ewa Szemryk – flet

    http://gdynskaorkiestra.pl/gos

  • 6.06.2014
    CENTRUM KULTURY DWÓR ARTUSA
    (KONCERT W RAMACH PROGRAMU DYRYGENT-REZYDENT)
    Program: J. Maksymiuk „W zamyśleniu”, R. Strauss – I Koncert waltorniowy Es-dur, R. Strauss – II Symfonia f-moll
    Wykonawcy: Toruńska Orkiestra Symfoniczna

    www.tos.art.pl

  • 13,14.06.2014
    CENTRUM ŚW. JANA W GDAŃSKU, SPEKTAKL DYPLOMOWY
    W.A. MOZART –  OPERA „COSI FAN TUTTE”
    Wykonawcy:

    • Orkiestra Symfonia,
    • chór i soliści Akademii Muzycznej w Gdańsku

    www.amuz.gda.pl

  • 21,22.06.2014
    CENTRUM ŚW. JANA W GDAŃSKU
    S. RACHMANINOW – „FRANCESCA DA RIMINI” (POLSKA PREMIERA OPERY)
    Wykonawcy:

    • Orkiestra Symfoniczna TUTTA FORZA,
    • chór Uniwersytetu Gdańskiego,
    • Magdalena Chmielecka – Francesca,
    • Marcin Miloch – Lanciotto,
    • Przemysław Baiński – Paolo,
    • Janusz Bazylewicz – Dante,
    • Kamil Górzyński – duch Wergiliusza

    www.fundacjatutti.pl

  • 3.07.2014

    godz. 19.00, CENTRUM ŚW. JANA W GDAŃSKU, KONCERT ZAMYKAJĄCY SEZON ARTYSTYCZNY 2013/2014.

    CH.W. GLUCK – „ORFEUSZ I EURYDYKA”

    Wykonawcy: chór i orkiestra Capella Gedanensis, Magdalena Lewandowska – Orfeusz, Anna Fabrello – Eurydyka, Monika Witczak - Amor

    www.gedanensis.pl

  • 15.12.2010, Toruń
    KONCERT SYMFONICZNY

  • 12 i 13.03.2011, Gdańsk
    OPERA „ALEKO” S. RACHMANINOWA w Akademii Muzycznej w Gdańsku)
    wykonawcy: orkiestra symfoniczna, chór Tutti e solo, soliści Akademii Muzycznej w Gdańsku
    www.amuz.gda.pl

  • 26.03.2011, Sopot
    KONCERT „VIVALDI CONTRA PIAZOLLA”
    wykonawcy: Sopocka Orkiestra Kameralna, Marcin Mąkowski (skrzypce)
    program: A. Vivaldi – Cztery pory roku, A. Piazolla – Pory roku (koncert nr 2 Lato)
    http://pfksopot.pl

  • 13.05.2011, Kraków
    KURSY MISTRZOWSKIE Z GABRIELEM CHMURĄ
    wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie
    program: J. Brahms – I Symfonia c-moll op. 68,

  • 19.06.2011, Gdańsk
    KONCERT DYPLOMOWY NA POZIOMIE STUDIÓW LICENCJACKICH
    wykonawcy: Elbląska Orkiestra Symfoniczna, Monika Dżuła-Radkiewicz (gitara)
    program: C.M. von Weber – uwertura do opery „Oberon”, K. Olczak – Koncert „gdański”
    www.amuz.gda.pl

  • 29.07.2011, Ascoli Piceno (Włochy)
    ASYSTOWANIE MARCO GUIDARINIEMU PODCZAS I FESTIWALU OPEROWEGO
    W ASCOLI PICENO WE WŁOSZECH, PROWADZENIE PARTII CHÓRALNYCH
    wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku, chór Ventidio Basso,
    Antonello Palombi (Otello), Iano Tamar (Desdemona), Vittorio Vitelli (Jago), Cesare Catni (Rodrigo),
    Raffaele Costantini (Lodovico), Giovanna Lanza (Emilia)
    program: G. Verdi – opera „Otello”

  • 08.2012,Alice bel colle (Włochy)
    KURSY MISTRZOWSKIE Z MARCO GUIDARINIM
    wykonawcy: muzycy z Akademii Muzycznej w Aleksandrii we Włoszech
    program: L. van Beethoven – V, VI, VII Symfonia, I. Strawiński – „Historia żołnierza”,

  • 24.09.2011, Gdańsk
    KONCERT Z OKAZJI 450-LECIA CARILLONU GŁÓWNEGO MIASTA W GDAŃSKU
    program: Krzysztof Olczak – „Pieśń”, Giedrus Kuprevicius „Pieśń Muzy”
    wykonawcy: Hevelius Brass, Chór Mieszczan Gdańskich, Magdalena Witczak (sopran),
    Monika Kaźmierczak i Giedrus Kuprevicius (carillony)
    www.amuz.gda.pl

  • 15.10.2011, Warszawa
    EUROPEAN NETWORK OF OPERA ACADEMIES (ENOA) W RAMACH FESTIWALU
    OPERA-EUROPA W TEATRZE WIELKIM-OPERZE NARODOWEJ W WARSZAWIE
    wykonawcy: muzycy Opery Narodowej w Warszawie, Tomasz Kumięga (Mr Emmet), Nuno Dias
    (Todd), Carilona Grammelstorff (Ka), Julian Marchwiński (Child)
    program: Peter Maxwell Davies – opera „Mr Emmet takes a walk”
    www.teatrwielki.pl

  • 25.11.2011, Toruń
    KONCERT KOMPOZYTORSKI Z OKAZJI 90-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. K. SZYMANOWSKIEGO W TORUNIU
    wykonawcy: orkiestra i chór Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, Agnieszka Turalska (sopran)
    program: M. Cynk, E. Fabiańska, R. Kłoczko, J. Rochecki
    www.zsm.torun.pl

  • 16.12.2011, Gdańsk
    KONCERT KOMPOZYTORSKI w Akademii Muzycznej w Gdańsku,
    wykonawcy: orkiestra kameralna i chór Akademii Muzycznej w Gdańsku
    program: A. Leczycki, E. Głowski, K. Cieślik, M. Czerniewicz
    www.amuz.gda.pl

  • 30.12.2011, Gdynia
    KONCERT SYLWESTROWY W CK GDYNIA
    wykonawcy: Gdyńska Orkiestra Symfoniczna
    program: J. Strauss, E. Waldteufela, J. Offenbacha,
    http://gdynskaorkiestra.pl/gos

  • 1.01.2012, Gdynia
    KONCERT NOWOROCZNY W TEATRZE MIEJSKIM W GDYNI
    wykonawcy: Gdyńska Orkiestra Symfoniczna
    program: J. Strauss, E. Waldteufela, J. Offenbacha,
    http://gdynskaorkiestra.pl/gos

  • 01.2012, Gdańsk
    ASYSTOWANIE MARCO GUIDARINIEMU w Operze Bałtyckiej w Gdańsku
    wykonawcy: soliści Opery Bałtyckiej w Gdańsku i Teatru Narodowego w Pradze
    program: opera „La Traviata” G. Verdiego
    www.operabaltycka.pl

  • 03.2012, Kraków
    KURSY MISTRZOWSKIE Z COLINEM METTERSEM
    program: W.A.Mozart – Symfonia nr 35 D-dur „Haffnerowska”, nr 39 Es-dur „Łabędzi śpiew”, nr 40 g-moll, nr 41 C-dur „Jowiszowa”
    wykonawcy: Sinfonietta Cracovia.

  • 26.03.2012, Gdańsk
    KONCERT KU PAMIĘCI PROF. JOACHIMA GUDELA
    wykonawcy: orkiestra złożona z absolwentów, studentów i pedagogów Akademii Muzycznej
    w Gdańsku oraz muzyków orkiestry Opery Bałtyckiej w Gdańsku,
    chór Kakofonia, Cartusia i Cantores Minores Gedanenses, soliści: Agnieszka Tomaszewska, Alicja
    Rumaniowska, Marcin Pomykała, Piotr Lempa
    program: C. Franck – „Panis angelicus”, W.A.Mozart – „Ave Verum Corpus”, Requiem d-moll
    www.amuz.gda.pl

  • 04.2012, Częstochowa
    PRZYGOTOWANIE PROGRAMU DO KONCERTU MAESTRO RUBENA SILVA
    wykonawcy: Częstochowska Orkiestra Symfoniczna
    program: M. Ravel, C. Debussy

  • 05.2012, Gdańsk
    NAGRANIE MUZYKI DO SPEKTAKLU „BALLADYNA” JULIUSZA SŁOWACKIEGO,
    reż. Tomasz Podsiadły, premiera 25.05.2012 w CK Gdynia
    wykonawcy: orkiestra kameralna muzyków z Akademii Muzycznej w Gdańsku
    http://www.ckgdynia.pl/

  • 7.05.2012, Gdańsk
    OPERA-BALET W II AKTACH „LE VILLI” GIACOMO PUCCINIEGO (wersja koncertowa)
    wykonawcy: orkiestra symfoniczna TUTTA FORZA, chór kameralny Tutti e solo,
    soliści Akademii Muzycznej w Gdańsku
    http://fundacjatutti.pl

  • 5.06.2012 i 6.06.2012, Gdańsk
    OPERA-BALET W II AKTACH „LE VILLI” GIACOMO PUCCINIEGO w Operze Bałtyckiej w Gdańsku
    wykonawcy: reż. Natalia Kozłowska, choreografia Anna Baranowska i Beata Oryl,
    opieka scen. Hanna Szymczak, wizualizacje Olga Warabida, chór kameralny Tutte e solo,
    orkiestra symfoniczna TUTTA FORZA, soliści akademii muzycznych w Gdańsku i w Bydgoszczy
    http://fundacjatutti.pl

  • 26.10.2012, Toruń
    PRZYGOTOWANIE ORKIESTRY DO KONCERTU W ERGO ARENIE W GDAŃSKU
    Wykonawcy: Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Sopocka Orkiestra Kameralna
    program: utwory Adama Sztaby

  • 20.11.2012, Gdańsk
    GDAŃSKIE DNI WOKALISTYKI – MUSICA VOCALE 2012
    wykonawcy: orkiestra symfoniczna, pedagodzy śpiewu Akademii Muzycznej w Gdańsku
    program: S. Moniuszko, P. Mascagni, G. Puccini, S. Rachmaninow, L. Bernstein
    www.amuz.gda.pl

  • 1.01.2013, Gdynia
    KONCERT NOWOROCZNY W SALI PORTU GDYNIA
    wykonawcy: Gdyńśka Orkiestra Symfoniczna
    program: E. Waldteufel, J. Strauss, F. Lehar, G. Verdi
    http://gdynskaorkiestra.pl/gos

  • 15.01.2013, Gdańsk
    KONCERT CHARYTATYWNY LIONS CLUBU w Operze Bałtyckiej w Gdańsku
    wykonawcy: orkiestra TUTTA FORZA, soliści: Milena Kanabus, Piotr Makowski, Miłosz Gałaj
    program: fragmenty musicalu „Evita” A. L. Webbera

  • 15.11.2012 – 17.02.2013, Rostock (Niemcy)
    SPEKTAKLE MUSICALU „EVITA” W NIKOLAIKIRCHE W ROSTOCKU (NIEMCY),
    poprowadzenie 9 spektakli
    wykonawcy: soliści niemieckich teatrów muzycznych i orkiestra TUTTA FORZA, reż. Stephen Brauer
    http://www.evita-rostock.de

  • 12.2012-01.2013, Gdańsk
    ASYSTOWANIE MICHAŁOWI KLAUZIE w Operze Bałtyckiej w Gdańsku
    wykonawcy: soliści i instrumentaliści Opery Bałtyckiej w Gdańsku
    program: opera „Gracze” D. Szostakowicza i „Skrzypce Rotszylda” B. Fleischmanna
    www.operabaltycka.pl

  • 16.03.2013, Toruń
    KONCERT INAUGURUJĄCY DZIAŁALNOŚĆ POMORSKIEGO TOWARZYSTWA MUZYCZNEGO w Dworze Artusa w Toruniu
    wykonawcy: muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej
    program: B. Matuszczak, P. Perkowski, M. Cynk, J. M. Wieczorek, Prasqual, Z. Moczyński
    http://www.ptm.info.pl

  • 19.04.2013
    KONCERT JUBILEUSZOWY MAGDALENY CYNK w Dworze Artusa w Toruniu
    Wykonawcy: orkiestra TUTTA FORZA
    Program: kompozycje Magdaleny Cynk: Preludium in d, Miniatura zegarowa, Koncert klarnetowy, Kujawiak dla T., Kwintet flisaczy, Scherzo na wiolonczelę solo i orkiestrę
    http://www.magdalenacynk.pl

  • 3.05.2013
    KONCERT DLA KOMBATANTÓW W OPERZE BAŁTYCKIEJ W GDAŃSKU
    Wykonawcy: orkiestra i chór Opery Bałtyckiej w Gdańsku, soliści – studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku
    Program: Fragmenty oper Stanisława Moniuszki i Romana Statkowskiego
    www.operabaltycka.pl

  • 6,7,8.05.2013
    SPEKTAKLE OPEROWE: GIAOCCHINO ROSSINI – „WEKSEL MAŁŻEŃSKI”,
    GIACOMO PUCCINI – „GIANNI SCHICCI” w Operze Bałtyckiej w Gdańsku
    Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna TUTTA FORZA, studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku,
    reżyser: Natalia Kozłowska, Krzysztof Knurek,
    scenografia: Magdalena Mińko,
    wizualizacje: Olga Warabida
    www.funacjatutti.pl

  • 12.05.2013
    KONCERT MUSICALOWY w Akademii Muzycznej w Gdańsku
    wykonawcy: orkiestra TUTTA FORZA, studenci specjalności musical, chór wydziału III
    program: fragmenty musicali
    www.amuz.gda.pl

  • 19,20.05.2013
    KONCERT MUSICALOWY w Akademii Muzycznej w Gdańsku
    Wykonawcy: wokaliści specjalności musical, chór wydziału III, instrumentaliści
    Program: musical GODSPELL S. Schwarza
    www.amuz.gda.pl

  • 2.06.2013
    KONCERT SYMFONICZNY w sali Portu Gdynia
    Wykonawcy: Gdyńska Orkiestra Symfoniczna, soliści: Antoni Renk, Justyna Wasilewska
    Program: A. Boildieu, W.A.Mozart, J. Haydn, Z. Joteyko
    http://gdynskaorkiestra.pl/gos

  • 14.06.2013
    Wykonanie ORATORIUM O ŻYCIU BŁOGOSŁAWIONEGO KSIĘDZA STEFANA
    WINCENTEGO FRELICHOWSKIEGO autorstwa Magdaleny Cynk w kościele NMP w Toruniu
    Wykonawcy: Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Agnieszka Olszewska (sopran), Tomasz Madej (tenor)
    http://www.magdalenacynk.pl

  • 21.06.2013
    Koncert na zakończenie sezonu Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku
    Wykonawcy: Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku, Michał Gozdek (fortepian), Magdalena
    Chmielecka (sopran), Miłosz Gałaj (baryton)
    Program: Bernstein – suita z musicalu West side story, Gerschwin – koncert fortepianowy F, arie z
    oper Belliniego, Czajkowskiego i Pucciniego, Borodin – Tańce połowieckie z opery Kniaź Igor
    http://www.filharmonia.sinfoniabaltica.pl

  • 22.06.2013
    Koncert „blues symfonicznie” – zespół bluesowy Free men z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną na scenie letniej w Małym Kacku w Gdyni
    http://gdynskaorkiestra.pl/gos

  • 23.06.2013
    Koncert „blues symfonicznie” – zespół bluesowy Free men z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną w sali koncertowej Portu Gdynia
    http://gdynskaorkiestra.pl/gos

  • 29.07.2013
    Koncert orkiestry smyczkowej w ramach warsztatów orkiestrowych organizowanych przez Pomorskie Towarzystwo Muzyczne w Domu Kultury w Brodnicy
    http://www.ptm.info.pl

  • 12.08.2013
    Spektakl Księżycowy Pierrot wg Arnolda Schoenberga w reż. Natalii Kozłowskiego, Centrum Sztuki
    Współczesnej Laboratorium w Warszawie (wyk. Barbara Zamek-Gliszczyńska – sopran, Mischa
    Kozłowski – fortepian, Paulina Graś – flety, Anna Łukawska – klarnety, Tomasz Citak – skrzypce,
    Filip Rzytka – wiolonczela, Olga Warabida – wizualizacje, Robert Buczyński – aktor)
    http://kozlowska.art.pl

  • 4-20.09.2013
    Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów Operowych BLUE DANUBE w Russe w Bułgarii
    (półfinalista)
    Wykonawcy: Orkiestra, chór, balet i soliści Opery Narodowej w Russe
    Program: Georges Bizet – Carmen, Wolfgang Amadeusz Mozart – Czarodziejski flet, Giacomo
    Puccini - Cyganeria
    http://www.musikimpresario.com/blue-danube-competition-2013.html

  • 23-27.09.2013
    Asystowanie Mirosławowi Jackowi Błaszczykowi w pracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną
    Program: Siergiej Rachmaninow – III koncert fortepianowy d-moll, Antonin Dworzak – VIII Symfonia G-dur
    http://www.tos.art.pl

  • 6.10.2013
    Koncert Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej
    Program: G. Puccini, T. Joteyko, J. Pachelbel, E. Grieg, Ch. Gounod, J.S.Bach, W.A.Mozart
    Soliści: Monika Cichocka (sopran), Joanna Trojanowska (skrzypce)
    http://gdynskaorkiestra.pl/gos

  • 8-12.10.2013
    Asystowanie Mirosławowi Jackowi Błaszczykowi w pracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną i poprowadzenie części koncertu symfonicznego: prawykonanie Trzech Tańców Kaszubskich
    Magdaleny Cynk
    http://www.tos.art.pl

  • 22-26.10.2013
    Asystowanie Jerzemu Salwarowskiemu w pracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.
    Program: Mendelssohn-Bartholdy – III Symfonia a-moll „szkocka”, Romberg – Koncert fletowy e-moll

  • 16.11.2013
    Koncert z Filharmonią Bałtycką w Gdańsku
    Program: fragmenty oper i baletów (m.in. J. Strauss, A. Dvorzak, G. Puccini, P. Czajkowski)
    Soliści: Anna Fabrello, Karolina Sikora

  • 27.11.2013
    Centrum Św. Jana w Gdańsku, Giacomo Puccini – opery „Suor Angelica” oraz „Il tabarro”
    Spektakle w ramach Gdańskich Dni Wokalistyki MUSICA VOCALE 2013
    Wykonawcy: soliści (studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku), chór Wydziału
    Wokalno-Aktorskiego, Chór Szkoły Muzycznej I st. w Gdańsku-Wrzeszczu, Orkiestra Symfoniczna
    TUTTA FORZA
    www.funacjatutti.pl

  • 8.12.2013
    Sala Portu w Gdyni, Koncert abonamentowy Gdyńskiej Orkiestry Symfonicznej
    Program: G. Puccini, J. Strauss, T. Joteyko, E. Grieg, V. Bellini
    Soliści: Monika Cichocka (sopran)

    http://gdynskaorkiestra.pl/gos